Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Výcvik a výchova


► Československý vlčák ve výcviku
Československý vlčák (ČSV) je dle plemenného standardu považován za plemeno pracovní a pokud chcete se svým ČSV dosáhnout na titul Českého šampióna, například, zkouška z výkonu, kromě jiného, bude nezbytná. Minimálně pro zařazení psa do pracovní třídy je úspěšné složení zkoušky ZM, IPO1, ZVV1, ZPU2.... a vyšší


► Nebudu se zde příliš rozepisovat, jelikož na internetu a na trhu najdete velké množství literatury zabývající se výchovou a výcvikem psa. Metod a metodik výcviku psa je nespočet. Základem mého výcviku je tzv. pozitivní motivace, kdy reaguji pouze na pozitivní jednání mého psa, budují dobrý vztah se psem a předcházím narušení našeho vztahu. 

 Pro správný sportovní život a zdraví... ČSV je taky hodně důležitá výživa...a péče...

► Moje vyzkoušené metody  
Dle mého názoru při výcviku ČSV je velmi důležitá veliká a kvalitní socializace již od štěněte a spojení hry – zábavy – odměňování pamlsky, balónky, kůži, peškem za dobře odvedený cvik. Dále je důležité postupně a pravidelně postupovat od jednoduchého cviku ke složitějšímu, vše předem vysvětlit a naučit! Raději při výcviku dělat malé, ale úspěšné krůčky, než velké a nenapravitelné chyby. Motivovat, odměňovat, chválit a chválit!! Povely říkat srozumitelně, jasně a pouze jednou! Trvat na splnění cviku. Nechat pejska vyhrát - splnit. Cvik dělát max. 3 x, po jeho splnění okamžitě ukončit. Necvičit nudně a jednotvárně  a měnit dynamiku cviků. Intonace našeho hlasu při cvičení a výchově hraje jednu z nejdůležitějších rolí, na to se nesmí zapomínat.    


► Pro lepší orientaci je náš  výcvik rozdělen do čtyř sekcí: Poslušnost, Stopy, Obrany a Agility  + videa jak šel čas

- Poslušnost Goran z Deštné hory
-Poslusnost Goran z Deštné hory ( 1 rok a 10 měsíců ) skok šplhem Poslusnost Goran z Deštné hory ( 1 rok a 10 měsíců ) kladina Poslusnost Goran z Deštné hory ( 1 rok a 10 měsíců ) skok vysoký Poslusnost Goran z Deštné hory ( 1 rok a 10 měsíců ) aport Poslusnost Goran z Deštné hory ( 1 rok a 10 měsíců ) aport Poslusnost Goran z Deštné hory ( 1 rok a 10 měsíců ) chůze u nohy na voditku Poslusnost Goran z Deštné hory ( 1 rok a 10 měsíců ) koncentrace Poslusnost Goran z Deštné hory (skok) 1 rok a 7 měsíců Poslušnost Goran a CIA Lomnice n /P ( 1 rok a 7 měsíců ) Poslušnost Goran a CIA Lomnice n /P Poslušnost Goran a CIA Poslušnost Goran a CIA Společná poslušnost - cvičení Gorana (8 měsíců ) Poslušnost Goran z Deštné hory ( 6 měsíců ) Goran z Deštné hory - áčko - šplh (4 měsíce) Goran z Deštné hory - kladina (4 měsíce) Goran z Deštné hory - hůze u nohy (4 měsíce) Poslušnost u nohy a koncentrace Goran z Deštné hory ( 4 měsíce) Poslušnost u nohy a koncentrace Goran z Deštné hory ( 4 měsíce)

- Poslušnost CIA z Molu Es 
-Poslušnost CIA ( 10 měsíců ) aport - výcvik Poslušnost CIA ( 10 měsíců ) aport - výcvik Poslušnost CIA ( 8 měsíců ) odložení psa Poslušnost CIA ( 8 měsíců ) skok šplhem Poslušnost CIA ( 8 měsíců ) kladiná nízká Poslušnost CIA - skok vysoký na voditku (6 měsíců) Poslušnost CIA - chůze u nohy  na voditku (6 měsíců) Poslušnost CIA - koncentrace u nohy (6 měsíců) Poslušnos - nácvik přivolání Ciušky ( 2 měsíce) Poslušnost Ciušky - lehni (na vodítku u nohy) - ( 2 měsíce ) Poslušnost - ovladatelnost psa na vodítku (2 měsíce) Poslušnost - ovladatelnost psa u nohy - koncentrace (2 měsíce)

 


- Stopy Goran z Deštné hory
-Stopy Goran z Deštné hory ( 3 roky a 2 měsíce ) označení předmětu na konci stopy Stopy Goran z Deštné hory ( 3 roky a 2 měsíce ) vypracování vlastní stopy Stopy Goran z Deštné hory ( 3 roky a 2 měsíce ) vypracování stopy Stopy Goran z Deštné hory ( 2 1/2 roku ) Stopy Goran z Deštné hory ( 2 1/2 roku ) Stopy Goran z Deštné hory ( 1 rok a 6 měsíců ) předmět na konci stopy Stopy Goran z Deštné hory ( 1 rok a 6 měsíců ) označení předmětu Stopy Goran z Deštné hory ( 1 rok a 6 měsíců ) sleduje moje pachy a jestli tam nejsou pamlsky Stopy Goran z Deštné hory ( 1 rok a 6 měsíců ) lom 45 st. na stopě Stopy Goran z Deštné hory ( 1 rok a 6 měsíců ) zachycení pachů Stopy Goran z Deštné hory ( 1 rok a 6 měsíců ) reaguje zachycení pachu stopy Stopy Goran z Deštné hory ( 1 a 6 měsíců) Cedulka označující začátek stopy Stopy Goran z Deštné hory ( 1 a 6 měsíců) Můj nášlap stopy ve tvaru ZET - moje pomůcka na pamlsky   Stopy Goran z Deštné hory ( 1 rok - 5 měsíců ) Stopy Goran z Deštné hory ( 1 rok - 5 měsíců ) Metoda stopování pomocí pachových čtverců (L. Jánsky) Goran 8 měsíců
- Stopy CIA z Molu Es
-Stopy CIA ( 1 rok a 3 měsíce ) konec stopy - předmět Stopa CIA ( 1 rok a 3 měsíce ) zalehnutí předmětu - označení Stopy CIA ( 1 rok a 3 měsíce ) vypracování vlastní stopy - pamlsky Stopy CIA ( 1 rok a 3 měsíce ) vypracování vlastní stopy - pamlsky - lom Stopy CIA ( 1 rok a 3 měsíce ) vypracování vlastní stopy - pamlsky Stopy CIA ( 1 rok a 3 měsíce ) vypracování stopy - začátek Stopy CIA ( 1 rok a 3 měsíce ) hlášení Stopy CIA (8 měsíců) Stopy CIA z Molu Es (1 1/2 měsíce) Stopy CIA z Molu Es ( 1 1/2 měsíce)


- Obrany Goran z Deštné hory
-Goran obrany J. Kubec Goran obrany J. Kubec Obrany Goran z Deštné hory ( 3 roky a 2 měsíce ) Obrany Goran z Deštné hory ( 3 roky a 2 měsíce ) Obrany Goran z Deštné hory ( 2 1/2 roků ) Obrany Goran z Deštné hory ( 2 1/2 roků ) Obrany Goran z Deštné hory ( 2 1/2 roků ) Obrany Goran z Deštné hory ( 1 1/2 roků ) Obrany Goran z Deštné hory ( 1 1/2 roků ) Obrany Goran z Deštné hory ( 1 1/2 roků ) Obrany Goran z Deštné hory ( 1 1/2 roků ) Obrany Goran z Deštné hory ( 11 měsíců) Obrany Goran z Deštné hory ( 11 měsíců) Obrany Goran z Deštné hory (8 měsíců) Obrany Goran z Deštné hory (8 měsíců) Obrany Goran - pokus o kousání ( 4 měsíce)

- Obrany CIA z Molu Es
-CIA obrany J. Kubec CIA obrany J. Kubec Obrany CIA z Molu Es ( 1 rok a 3 měsíce ) Obrany CIA z Molu Es ( 1 rok a 3 měsíce ) Obrany CIA ( 1 rok a 2 měsíce ) Obrany CIA ( 1 rok a 2 měsíce ) Obrany CIA ( 1 rok a 2 měsíce ) Obrany CIA ( 1 rok a 2 měsíce ) Obrany CIA ( 1 rok a 2 měsíce ) Obrany CIA ( 9 měsíců ) Obrany CIA ( 9 měsíců) Obrany CIA ( 9 měsíců) Obrany CIA ( 8 měsíců) Obrany CIA ( 8 měsíců) Obrany CIA ( 7 měsíců) Obrany CIA ( 7 měsíců) 


- Agility CIA z Molu Es
- Agility CIA (7 měsíců ) Agility ( 7 měsíců) Agility ( 7 měsíců) Agility ( 7 měsíců) Agility ( 7 měsíců) Agility ( 7 měsíců)


Video prezentace: CIA 1...., CIA 2....CIA 3....
Na stránkách se pracuje - pomalu, ale jistě smiley
TOPlist